LÜKSÜN

EN YENİ HALİ

LÜKSÜN

EN YENİ HALİ

Ege'nin doğal dokusuna ve eşsiz deniz manzarasına sahip, çevre duyarlı, sürdürülebilir lüksün yeni tanımı. Sevkon Gayrimenkul tarafından 82 dönümlük alan içerisinde 32 villadan oluşan proje, hem bölgenin doğal ortamını birebir yaşamak isteyenlere hem de modern lüks arayışı içinde olanlara özgün bir alternatif sunuyor.

 

4 farklı tip, 11 farklı tasarım ile hepsi özel havuz ve 45 m2'lik havuz evine sahip, geniş teras, bahçe alanları sayesinde doğadan kopmadan, şehir gürültüsünden uzak, estetik ve konforun üst düzey olduğu bir yaşam alanı sizi bekliyor.

PDF

KATALOG

VADİ HAYATININ

YENİ YILDIZI:

URLA KEKLİKTEPE

VADİ HAYATININ

YENİ YILDIZI:

URLA KEKLİKTEPE

Urla; İzmir şehir merkezine 38 km, en gözde tatil beldelerimizden Çeşme Alaçatı'ya 32 km ve havaalanına sadece 55 km mesafede. Doğusunda Güzelbahçe, Seferihisar; batısında Çeşme; kuzeybatısında Karaburun ile en güzel sahillerle çepeçevre.

 

Urla'nın en güzel semtlerinden biri de, değeri her geçen gün artan Kekliktepe. Doğanın içinde, mavi yeşil dengesi ile şehir gürültüsü ve kirliliğinden uzak, yeni bir yaşam alanı. Sürdürülebilir lüks anlayışında; konfor ve estetik bir arada.

Hem İzmir’e hem de tüm bu güzel sahil merkezlerine yakınlığının yanı sıra İzmir'den Çeşme'ye kadar uzanan otoban ile her yöne ulaşım son derece rahattır. Şehre bu kadar yakın olup, trafik sorunu olmaması; Türkiye'nin en önemli tatil beldelerinden Çeşme ve Alaçatı'ya olan komşuluğu; Birçok alışveriş merkezine, halk pazarlarına, tiyatro ve sinemalara sahip oluşu; çevresinde Urla Devlet Hastanesi başta olmak üzere; en önemli ve donanımlı hastanelerin bulunması; İlkokuldan üniversiteye kadar; hem devlet hem de özel okul ve eğitim merkezlerinin yer alması; yaşamı kaliteden uzaklaştırmadan; 

kolaylaştırmaktadır.

 

On iki adalı ilçe

Doğa ile tarihin kucaklaştığı Urla, 40 kilometre uzunluğunda bir kıyı şeridine, plaj ve koylara sahiptir. İzmir Körfezi’nde bulunan toplam on iki ada, Urla’yı diğer ilçelerden ayıran en önemli özelliğidir.


Bu adalardan dördü iskâna açık; diğer adalar ise günübirlik turizmde önemli bir yere sahiptir.

Karantina Adası, Taş Ada, Pınarlı Ada, Yassıca Ada (Alman Adası),  Pita Adası, Eşek Adası, Adacık, Güvercin Adası, Hekim Adası, Uzunada  (Kösten), Menteş Adası (Kel Ada), Yılanlı Ada (Özbek Adası)

HASTANELER:

Urla Devlet Hastanesi 

Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi 

Necat Hepkon Seferihisar Devlet Hastanesi 

 

OKULLAR:

EGİAD

İSKELE İLKOKULU

ÖZEL DENİZ ANADOLU LİSESİ

ÖZEL PİRİ REİS

MEV KOLEJİ

ÖZEL İZMİR MARTI KOLEJİ

URLA ANADOLU LİSESİ

URLA HAKAN ÇEKEN ANADOLU LİSESİ

 

Denize kadar inen zeytin ağaçları ve çam ormanları ile denizin toprakla dansı; mavinin yeşille buluşmasıdır. Günün her saatinde bambaşka bir renge bezenen tertemiz suları ile sabahın lacivertini, öğlenin zeytin yeşiline dönüştürür.

 

Denizin iyotunu çam ve zeytin ağaçlarının kokuları ile harmanlayarak size getirir. Yelken sporları ve balıkçılığı ile İzmir’in gözdesi olmuştur. Kırk kilometrelik sahil şeridi ile el değmemiş koylara sahiptir.

 

Özellikle güneyinde, Demircili Köyü, Yağcılar, Zeytineli ve Altınköy kıyılarının temiz denizi ve bakir ormanlarıyla başta İzmirlileri olmak üzere çok sayıda turisti ağırlamaktadır. 

TARİHİN DOKUSU

YEME İÇME CENNETİ

Urla’nın fazla bilinmeyen yönü; zengin tarihi…Limantepe ve Klazomenai kazıları olmak üzere bugün Urla’da iki bilimsel kazı yürütülmektedir. İskele Mahallesi’nde yer alan bu iki antik yerleşim, Urla’nın, Ege’nin en eski yerleşim merkezlerinden biri olduğunu ortaya koymaktadır. Bu kazılarda MÖ 4. bin Orta Kalkolitik döneme ulaşılırken, daha da eski dönemlere ulaşılması beklenmektedir.
 

Bir zamanlar Türklerin, Yahudilerin ve Rumların iç içe yaşadığı, Osmanlı’nın zengin tarihi mirası ile Antik kentlerden camilere, hamamlardan kervansaraylara ev sahipliği yapmaktadır. Yorgo Seferis’i, Necati Cumalı’sı, Neyzen Tevfik’i, Tanju Okan’ı derken küçük meydanları, asmaaltı kahveleri, köyleri, balık mezatları ile köklü geçmişinin, zengin tarihinin izlerini sanata yansıtmaktadır, Urla. 

NEDEN URLA?

NEDEN URLA?

Tarihi, doğası, havası ve kolay ulaşılabilir konumu ile sakin, huzur dolu bir yaşam sunuyor, Urla. Kültürel zenginliklerini koruyabilmiş, ülkemizin ender köşelerinden biri. Stresten uzak, daha doğal bir yaşam arzulayanların buluşma noktası. Şehre yakın ama dingin, güvenli atmosferi ile alternatif bir yaşam merkezi. Ege’nin akciğeri olarak bilinen; Kaz Dağları’ndan sonra; oksijen seviyesi en yüksek yerleşim alanıdır. Gerek oksijeni bol havası; gerek düşük nem oranı ile Ege’nin nefesidir adeta.

SEVİLLA KEKLİKTEPE

SEVİLLA KEKLİKTEPE

ORTAK KULLANIM ALANLARI

1. ANA GİRİŞ VE GÜVENLİK

2. İKİNCİL GİRİŞ VE GÜVENLİK

3. SOSYAL TESİS / RESTAURANT

4. OTOPARK

5. KAPALI FITNESS SALONU

6. TENİS KORTU

7. ÇOK AMAÇLI KORT

8. ARITMA, YANGIN VE SULAMA DEPOLARI

9. ÇOCUK OYUN PARKI

10. BİSİKLET VE KOŞU PARKURU

11. CEP PARK

12. AÇIK SİNEMA ALANI

4+2

5+1

5+2

6+2

82 dönümlük alan içerisinde 4 tip ve 11 farklı tasarım ile 32 villadan oluşan proje, hem bölgenin doğal ortamını birebir yaşamak isteyenlere hem de modern lüks arayışı içinde olanlara özgün bir alternatif sunuyor.

YEŞİLİN TADI

Her Cuma, onaltı köyden gelen üreticinin kurduğu ünlü pazarı ile meyve ve sebzenin cennetidir. Meşhur enginarı, turp otu, bamyası, radikası derken, bilinen en eski zeytinyağı tesisi de buradadır.

Geleceğin Napa Vadi’si olarak anılmakta olup 1900’lü yılların başına kadar deniz yoluyla kuru üzüm ihracatı yapan ve bağlarında yetişen üzümlerin kalitesiyle tanınan Urla, bugün, butik ve organik şarapçılığa öncülük etmektedir. Zeytine yağın, üzüme balın düştüğü gün olan 14 Ağustos, yine Urla’da Bağbozumu Festivali ile kutlanmaktadır. Eski Yunan zamanından günümüze kadar taşınmış bu özel etkinlik ile hem tarihine, hem doğasına hem de kültürüne sahip çıkmaktadır. Toprağının verimliliği, ürünlerinin çeşitliliği sayesinde; gastronomiye doğallık ve tazeliğin yanında ayrı bir keyif katmaktadır. 

 

Ve unutmadan; Urla deyince akla

Meşhur katmeri
Malgaca İçmelerinin suyu
Klazomenai Antik Kenti
Güvendik Tepesi manzarası
Özbek Köyü’ndeki bin yıllık zeytin ağaçları
Bademler Köy Tiyatrosu
Sanat Sokağı
Üzüm bağları
Çeşmealtı Pazarı
Taze balığı
Lezzetli zeytin ve zeytinyağı ürünleri
Bahar şenlikleri
Eşsiz taş evleri” gelmekte; 

 

Urla’da yeni bir başlangıç,

alternatif bir yaşam sizi bekliyor. 

VİLLA TİPLERİ

VİLLA: 358 m²

TERAS: 132 m²

BAHÇE: 1445-1745 m²

İÇ BAHÇE: 17 m²

 

HAVUZ: 40 m²

HAVUZ EVİ: 45 m²

 

VİLLA: 369 m²

TERAS: 155 m²

BAHÇE: 1650-2670 m²

İÇ BAHÇE: 10 m²

 

HAVUZ: 40 m²

HAVUZ EVİ: 45 m²

VİLLA: 373 m²

TERAS: 129 m²

BAHÇE: 1845-2970 m²

İÇ BAHÇE: 14 m²

 

HAVUZ: 40 m²

HAVUZ EVİ: 45 m²

VİLLA: 305 m²

TERAS: 135 m²

BAHÇE: 1560-1740 m²

İÇ BAHÇE: 11 m²

 

HAVUZ: 40 m²

HAVUZ EVİ: 45 m²

ÖRNEK EV

360 REAL TUR

VİLLA: 317 m²

TERAS: 163 m²

BAHÇE: 1700-2220 m²

İÇ BAHÇE: 6 m²

 

HAVUZ: 40 m²

HAVUZ EVİ: 45 m²

VİLLA: 366 m²

TERAS: 125 m²

BAHÇE: 1645-2550 m²

İÇ BAHÇE: 12 m²

 

HAVUZ: 40 m²

HAVUZ EVİ: 45 m²

VİLLA: 365 m²

TERAS: 111 m²

BAHÇE: 1785-2160 m²

İÇ BAHÇE: 11 m²

 

HAVUZ: 40 m²

HAVUZ EVİ: 45 m²

VİLLA: 375 m²

TERAS: 132 m²

BAHÇE: 1485-2635 m²

İÇ BAHÇE: 13 m²

 

HAVUZ: 40 m²

HAVUZ EVİ: 45 m²

VİLLA: 373 m²

TERAS: 121 m²

BAHÇE: 1870-1995 m²

İÇ BAHÇE: 17 m²

 

HAVUZ: 40 m²

HAVUZ EVİ: 45 m²

VİLLA: 205-210 m²

TERAS: 100-107 m²

BAHÇE: 1320-2530 m²

İÇ BAHÇE: 17 m²

 

HAVUZ: 40 m²

HAVUZ EVİ: 45 m²

D TİPİ 4+2
E TİPİ 5+2
K TİPİ 5+2

REZİDANS HİZMETİ

by Ramada Plaza İzmir

Sevilla’da lüksün yeni tanımı; konforun aksamadan, duraksız yaşanabilmesidir. Ramada Plaza İzmir, Rezidans hizmetleri anlayışında; her detay uzman ekipler tarafından en ince ayrıntısına kadar düşünülerek tasarlanmıştır.

 

DAHA DETAYLI BİLGİ VE ÖRNEK EV ZİYARETİ RANDEVUSU İÇİN SATIŞ EKİBİMİZE ULAŞIN:

TEL  : +90 (232) 455 6020 | Ramada Plaza İzmir (9:00-18:00 saatleri arası)

GSM: +90 (533) 128 5880    Email: info@sevillakekliktepe.com

© 2016 by Sevkon Gayrimenkul.

PROJE BİLDİRİMLERİMİZİ ALMAK VE BİZİM SİZE ULAŞMAMIZ İÇİN FORMU DOLDURABİLİRSİNİZ:

  • Facebook - White Circle
  • Twitter - White Circle
  • YouTube - White Circle
  • Pinterest - White Circle
  • Instagram - White Circle
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now